संतोष मिठाई पसललाई २० हजार जरिवानासिन्धुली बजारमा रहेको संतोष मिठाई पसललाई मंगलबार गरेको बजार अनुगमन टोलीले २० हजार रुपैया जरिवाना गरेको छ ।
अनुगमन टोलीले यस अघि सुधार गर्न दिएका निर्देशनको पालना गरेको नपाएपछि टोलीले जरिवाना तिराएको हो ।


उक्त पसललाई यहि असार २४ गतेको अनुगमन टोलीले मिठाई पकाउने स्थान सफा नराखेको, तेल पटक–पटक प्रयोग गरेको, तरकारी तथा खाद्य वस्तु छोपेर नराखेको, र कामदारले मापदण्ड विपरित काम गरेकाले सुधार गर्न निर्देशन दिईएको थियो ।

तर आज गरिएको अनुगमनका क्रममा पनि सुधार नगरेकाले जरिवाना तिराईएको खाद्य प्रविधि तथा गुण नियन्त्रण डिभिजन कार्यालय सिन्धुलीका प्रमुख प्रमोदचन्द्र पौडडेलले बताए ।


पालना नगरेको पाइएपछि प्रादेशिक व्यापार व्यवसाय सम्बन्धि ऐन २०७६ को दफा ६० को खण्ड ढ बमोजिम कसुर देखिएकाले सोही ऐनको दफा ६१ को उपदफा (१) को खण्ड (क)/ (ख)/(ग)/(घ)/(ङ) बमोजिम २० हजार रुपैंया जरिवाना गरिएको उनले जानकारी दिए । सात दिन भित्र जरिवान नतिरेमा प्रादेशिक व्यापार व्यवसाय सम्बन्धी ऐन २०७३ को दफा ६१ उपदफा ४ बमोजि थप कारबाही हुने समेत बताए ।


अनुगमनका क्रममा सिन्धुलीमाढी स्थित २ नं. बजारमा रहेको सुभाष मिष्ठान्न भण्डार तथा किराना पसलबाट अखाद्य २० किलोग्राम वेसनको पिठो नष्ट गरिएको उनले जानकारी दिए । भान्छा, सरसफाई तथा बासि सडेगलेका र म्याद नाघेका सामानहरुको विक्रि, वितरण नगर्न सचेत गराईएको छ ।प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

कमलामाई नगरपालिकाको निकासि करको विषय अहिले विवादीत बनेको छ । गत असार २९ गते वसेको कार्यपालिका बैठकले ६० लाख १

सिन्धुली । गोलन्जोर गाउँपालिकाका नवनिर्वाचित अध्यक्ष शंकर राज बरालले आज पद वाहाली सँगै सल्लाहकार समिती निर्माण गर्ने निर्णय गरेका छन।

सिन्धुली। गत २०७८ साल फाल्गुण २३ गते वि.पि. राजमार्गमा मोटरसाईकल दुर्घटनामा परि ज्यान गुमाएका पत्रकार अन्जन रानालाई नेश्नल लाईफ इन्सुरेन्स