गाउँपालिकाद्वारा दिवा खाजा कोदोको हलुवा देखि खिचडी सम्म खुवाउन पत्रचारसिन्धुली । फिक्कल गाउँपालिका ले  पालिका भित्रका सबै विद्यालयहरू लाई एउटै   प्रकार को दिवा खाजा खुवाउन पत्रचार गरेको छ ।

गाउँपालिकाको गाउँ शिक्षा समितिको चैत्र १७ गते बसेको बैठकको निर्णय अनुसार पालिकाले गत चैत्र २९ गते सम्पूर्ण सामुदायिक विद्यालय  पत्रचार गरेको हो ।

“ स्वस्थ शरीरमा स्वस्थ मस्तिष्कको निर्माण हुन्छ” भन्ने मान्यतालाई आत्मसाथ गर्दै नेपाल सरकारले सामुदायिक विद्यालयहरूमा प्रारम्भिक बाल विकास देखि पाँच कक्षासम्मका सबै बालबालिकालाई दिवा खाजाको व्यवस्था गरिएको ब्यहोरा सर्वविदितै छ पत्राचारमा भनिएको छ ।


स्थानीयता, बालबालिकाको स्वास्थ्य तथा विद्यालय दिवा खाजा व्यवस्थापन सहयोगी पुस्तिकालाई आधार मानी यस  स्थानीय परिवेश, संस्कृति तथा स्थानीय उत्पादनलाई ध्यानमा राखी  दिवा खाजा खुवाउन पत्रचार मार्फत निर्देशन दिएको छ । साथै पालिकाले साप्ताहिक मेनु तयार गरेको छ ।

मेनु अनुसार आइतबार पोसिलो जाउलो चाम्रे पुलाउ खुवाउनु पर्ने छ । त्यसै गरी सोमबार मासु चिउरा चिउरा तरकारी , मङ्गलवार कोदोको हलुवा तरकारी खिचडी बुधवार क्वाँटी मिक्स तरकारी ( राजमा,चना,केराउ) भने बिहीबार मकैको खिर तरकारी खिर तरकारी सातु  पुवा  र शुक्रवार पानी रोटी मकै भटमास खुवाउनु पर्ने छ ।प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

कमलामाई नगरपालिकाको निकासि करको विषय अहिले विवादीत बनेको छ । गत असार २९ गते वसेको कार्यपालिका बैठकले ६० लाख १

सिन्धुली । गोलन्जोर गाउँपालिकाका नवनिर्वाचित अध्यक्ष शंकर राज बरालले आज पद वाहाली सँगै सल्लाहकार समिती निर्माण गर्ने निर्णय गरेका छन।

सिन्धुली। गत २०७८ साल फाल्गुण २३ गते वि.पि. राजमार्गमा मोटरसाईकल दुर्घटनामा परि ज्यान गुमाएका पत्रकार अन्जन रानालाई नेश्नल लाईफ इन्सुरेन्स