एमाले अधिवेशनः दुधौलीमा लक्ष्मण कार्की, कमलामाई अझै अन्योलसिन्धुलीका ७ पालिकामा नेकपा (एमाले)को अधिवेशन सम्पन्न भएर नयाँ नेतृत्व आएका छन् ।

जिल्लाका ९ स्थानीयतह हरिहरपुरगढी बाहेकका ८ पालिकामा मंगलबार भएको अधिवेशनमा ७ पालिकाको नतिजा सहित सम्पन्न भएको छ।सम्पन्न नगर तथा गाउँ अधिवेशनले सर्वसम्मत नेतृत्व चयन गरेको एमाले सिन्धुली जिल्ला सचिव शान्तिमान कार्कीले बताए ।

नेकपा एमालेका बागमती प्रदेश कमिटी सदस्य लक्ष्मण कार्की दुधौली नगर अध्यक्ष चयन भएका छन् । नगर अध्यक्षमा कार्की सर्वसम्मत चुनिएका हुन् ।एमाले दुधौलीको उपाध्यक्षमा सुकुमाया तामाङ ,सुमन चौधरी सचिव,उपसचवमा सचिव: रमेश कार्की र बिमल बिक रहेका छन्।

यसैगरी मरिण गाउँपालिकाको अधिवेशनले श्रीलाल माझीको नेतृत्वमा ७५ सदस्यीय गाउँ कमिटी चयन भएको छ । एमाले जिल्ला नेता नारायण बरालका अनुसार गोलन्जोर गाउँपालिकाको अध्यक्षमा रेगनराज थापाको नेतृत्वमा ७५ सदस्यीय गाउँ कमिटी चयन भएको छ । यसैगरी घ्याङलेक गाउँकमिटीको अध्यक्षमा चतुर्मान लो चयन भएका छन् ।

तीनपाटन गाउँपालिका कमिटीका अध्यक्ष छत्र दाहाल दोहोरिएका छन् । दोहोरो कार्यकाल पाउनेमा सुनकोसी गाउँपालिका कमिटीका अध्यक्ष रोमनराज गिरी (अशोक) र फिक्कल गाउँपालिकामा रामप्रसाद भण्डारी रहेका छन् ।

यता कमलामाई नगरपालिका कमिटीको नेतृत्व लिने आकांक्षिहरु धेरै भएका कारण बन्दशत्र जारी रहेको छ । कमलामाई नगरपालिकामा अन्तिम अवस्था सम्ममा सहमतिबाट नेतृत्व चयन हुन सकेन् । प्रमुख ४ पदमा एक भन्दा बढी आकांक्षी बनेपछि सहमतिबाट नेतृत्व चयन हुन नसकेको हो ।

निक्कै लामो रस्साकस्सि भए पनि अध्यक्ष, उपाध्यक्ष, सचिव र उपसचिव पदमा सहमति जुनट् नसकेपछि आज साझा १९ जनाले उम्मेदवारी जनाएका छन् । एक अध्यक्षमा दुई जनाको उम्मेदवारी दर्ता भएको छ । एक उपाध्यक्षको लागि ५ जना, एक सचिवको लागि ४ जना र दुई उपसतिवको लागि ८ जनाको उम्मेदवारी दर्ता भएको छ ।

अध्यक्षमा केशरबहादुर नेपाली, हरिप्रसाद अधिकारी, उपाध्यक्षमा जंगबहादुर बराल, खड्गप्रसाद चौलागाई, बाबुराम थापा, मनोज कार्की, सुन्दर घिसिङ, सचिवमा रमा कार्की, कृष्णहरी घिमिरे, केदार देवकोटा, गोकर्ण भुजेल र उपसचिवको लागि प्रेम बहादुर बुढाथोकी, मक्कर बहादुर कार्की, सुवोध अधिकारी, राम बहादुर थिङ, सरोज थापा, सिता सत्याल, सुमित्रा आले र चित्रनारायण श्रेष्ठले उम्मेदवारी दर्ता गराएका छन ।

सहमतीबाट नेतृत्व चयनको लागि अन्तिम प्रयास गरिने र सहमती नजुटे मतदानबाट नेतृत्व चयन गरिने एमाले केन्द्रीय सदस्य उक‍मादेवी कोइरालाले जानकारी दिइन् । हरिहरपुरगढीमा भने कार्तिक १३ गते अधिवेशनको लागि मिती तय गरिएको छ।प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

सिन्धुली। मानव अधिकार एलायन्स सिन्धुलीका अध्यक्ष दुर्गाराज पौडेल निर्दोष ब्यक्तिहरुलाई झुठ्ठा आश्वासनमा फसाइएको भन्दै जिल्ला प्रहरी कार्यालय सिन्धुलीमा अनशन बसेका

डिल्लीराम चौलागाई तत्कालिन भिमान गाउँ पञ्चायतको उप प्रधानपञ्च थिए उनका छोरा चित्र नारायण चौलागाई २०५४ सालमा एमालेबाट कमलामाई नगरपालिका १२

नेपाली कांग्रेसबाट गोलन्जोर गाउँपालिकामा निर्वाचित भएका अध्यक्ष पुष्प कार्कीले पदको दुरुपयोग गर्दै आफ्नो पाँच वर्षे कार्यकालमा फूपूको नाति देखी पार्टीका