अन्ततः सिन्धुलीमा मदन भण्डारी राजमार्ग धुराबाट बसपार्क हुँदै जानेसिन्धुली । मदन भण्डारी राजमार्ग सिन्धुलीको सिन्धुलीमाढी खण्ड अन्तर्गत खट्टार देखि बिपी राजमार्ग सम्मको सडक खण्ड अन्ततः अब धुरा बजार बाट बसपार्क हुँदै अघि बढ्ने भएको छ ।


स्थानीय विवादका कारण सडकको स्तरोन्नति गर्न अवरोध हुँदै आएको सडक मापदण्ड अनुसार ११ मिटर फराकिलो बनाउँदै स्तर उन्नति गरेर समस्या समाधान गर्न लागिएको हो ।


सिन्धुलीका प्रदेश सांसद विनोद खडकाका अनुसार खट्टार देखि बिपी राजमार्ग सम्म बाइपास सडक बनाउन पनि आग्रह गर्ने निर्णय भएको हो । आजको बैठकले ग्वाङ्ग खोलामा तत्काल पुल बनाउन समेत पहल गरिने निर्णय भएको उनको भनाई छ ।
खडकाका अनुसार धुरा बजार र बसपार्क जोडने ठाउँमा उक्त नयाँ पुल बन्नेछ । यसले प्रस्ट रूपमा उक्त सडक धुरा बजार बाट नै जाने सङ्केत गरेको छ । उक्त राजमार्गका कारण धुरा बजार नै हटाउनु पर्ने हो कि भन्ने चिन्ता स्थानीयमा रहिरहँदा अब भने स्थानीयलाई केही राहत मिल्ने देखिन्छ ।


सडक ११ मिटर मात्रै फराकिलो बनाउँदा अहिले धुरा बजार एरियामा चालु अवस्थामा रहेको सडकलाई खासै परिवर्तन गर्नु नपर्ने स्थानीयको भनाई छ । केही समय पहिला सिन्धुलीमा प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली ले सुनकोसी मरिन डाइभर्शन उद्घाटन गर्न आउँदा सहर बन्दै गएका बस्तीलाई जोगाएर सडकको एलायमेन्ट परिवर्तन गर्न सकिने आश्वासन दिएका थिए ।

प्रधानमन्त्रीको आश्वासनपछि खुसी भएका स्थानीयलाई राहत दिने उद्देश्य राखेर सिन्धुलीबाट जितेका जनप्रतिनिधि हरुले यो सडकलाई ११ मिटर फराकिलो बनाउँदै बाइपासका रूपमा समेत उपयोग गर्न सकिने भएको बताइएको छ ।


आइतबार सिन्धुलीमा बसेको प्रमुख जिल्ला अधिकारी सहितको बैठकले बाइपास सडक निर्माणका लागि भौतिक पूर्वाधार तथा यातायात मन्त्रालयमा सिफारिस गर्ने निर्णय गरेको हो । ग्वाङखोला पुलको निर्माण कार्य निर्धारित स्थानमा तत्काल अगाडि बढाउने निर्णय समेत गरेको खडकाले बताए ।


बैठकमा सिन्धुलीका प्रतिनिधि सभाका सदस्य हरिबोल गजुरेल र प्रदेश सांसद विनोद खडका सहित सडकका महानिर्देशक अर्जुन जङ्ग थापा लगायत उपस्थित थिए ।


त्यस्तै बैठकमा मदन भण्डारी आयोजना निर्देशनालयका निर्देशक उमेश बिन्दु श्रेष्ठ, योजना प्रमुख राजेन्द्र दास, सिइयो नातिबाबु खडका र इन्जिनियर शिव सरण तिमिल्सिनाको पनि उपस्थित रहेको थियो ।प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

कमलामाई नगरपालिकाको निकासि करको विषय अहिले विवादीत बनेको छ । गत असार २९ गते वसेको कार्यपालिका बैठकले ६० लाख १

सिन्धुली । गोलन्जोर गाउँपालिकाका नवनिर्वाचित अध्यक्ष शंकर राज बरालले आज पद वाहाली सँगै सल्लाहकार समिती निर्माण गर्ने निर्णय गरेका छन।

सिन्धुली। गत २०७८ साल फाल्गुण २३ गते वि.पि. राजमार्गमा मोटरसाईकल दुर्घटनामा परि ज्यान गुमाएका पत्रकार अन्जन रानालाई नेश्नल लाईफ इन्सुरेन्स