चँदाहको कटान दीर्घकालीन नियन्त्रण गर्नु मरो पहिलो प्राथमिकता हो :-कटुवालनेकपा एमाले सिन्धुलीका अध्यक्ष एवम् बाग्मती प्रदेशसभा सदस्य प्रदीप कुमार कटुवा ले चँदाह खोलाको कटान दीर्घकालीन नियन्त्रण गर्नु  पहिलो प्राथमिकता रहेको बताएका छन् ।

बुधवार तीनपाटन गाउँपालिका वडा नं १ बेलघारीको कार्यालय भवन उद्घाटन समारोह लाई सम्बाेध गर्दै उनले सो कुरा बताएका हुन ।

कटुवाल ले भने भिमस्थान बेलघारी तीनपाटन क्षेत्रको अन्न भण्डार हो । तर  चँदाह खोला को बर्षै देखि कटान गर्दा धेरै नै खेतीयोग्य जमिन बगाएको सकिने अवस्थामा पुगेको छ । अव पनि हामीले संरक्षण नगर्ने हो भने यस क्षेत्र पुरै बगरमा नै परिणत हुने निश्चित छ । त्यसैले हामी ले अब दीर्घकालीन रुपमा नियन्त्रण गर्नुपर्छ ।

उनले थपे हामीले विकासको नाममा खनेका मोटर बाटो हरूबाट बगेर आएको ढुंगा र माटो ले खोलाको सतह  माथि उठेको छ । जसको फलस्वरूप खोला खेतीयोग्य जमिनमा पसेर कटान गरेको हो । त्यसैले अव को स्थानीय नेता र जनप्रतिनिधि भएको नाता ले मेरो ध्यान तीनपाटनको चँदाह कोरिडोर को विकास गरेर दुवै तर्फ खेतीयोग्य जमिनको संरक्षणमा हुने छ ।

चँदाह खोला नियन्त्रणको लागि स्थानीय सरकार प्रदेश सरकार र सङ्घीय सरकार लाई बजेट विनियोजन को लागि समन्वयकारी भूमिका खेल्ने प्रतिबद्धता समेत जनाएका छन् ।प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

कमलामाई नगरपालिकाको निकासि करको विषय अहिले विवादीत बनेको छ । गत असार २९ गते वसेको कार्यपालिका बैठकले ६० लाख १

सिन्धुली । गोलन्जोर गाउँपालिकाका नवनिर्वाचित अध्यक्ष शंकर राज बरालले आज पद वाहाली सँगै सल्लाहकार समिती निर्माण गर्ने निर्णय गरेका छन।

सिन्धुली। गत २०७८ साल फाल्गुण २३ गते वि.पि. राजमार्गमा मोटरसाईकल दुर्घटनामा परि ज्यान गुमाएका पत्रकार अन्जन रानालाई नेश्नल लाईफ इन्सुरेन्स