मदन भण्डारी राजमार्गमा पाँच सय विरुवा रोपियोडिभिजन वन कार्यालय सिन्धुलीले मदनभण्डारी राजमार्ग क्षेत्रमा राष्ट्रिय बृक्षारोपण दिवसको अवसरमा ट्रि गार्ड सहित पाँच सय वटा विभिन्न जातको विरुवाहरु रोपेको छ ।

सिन्धुलीकव् कमलामाई नगरपालिका–१४ चन्दनपुर देखि कमलामाई नगरपालिका–९को इनारपानी क्षेत्र सम्म वन कार्यलयले मदनभण्डारी राजमार्गको दायाँ बायाँको खाली क्षेत्रमा विभिन्न जातको विरुवा रोपिएको हो ।

दिवसको अवसरमा कार्यालयले रोड साईड प्लान्टेसन कार्यक्रम अन्र्तगत संरक्षण सहित (घेरावेरा) सहित पाँच सय वटा विभिन्न जातको विरुवा रोप्ने डिभिजन वन कार्यालयका प्रमुख थीरवहादुर कार्कीले बताए । यो वर्ष पाँच सय वटा विरुवा सडक क्षेत्रको दायाँ वायाँ सडकको सौन्दर्यता कायम हुने गरी रोपिएको उनले बताए ।

यस बर्ष सडक क्षेत्रको दायाँबायाँ करिव २० लाख रुपैयाको लागतमा विरुवा रोपिने उनले बताए । अहिले कार्यालयले कम्तिमा पनि ५ फिट उचाई भएको विरुवा रोपेको र त्यसलाई चहिने कम्पोष्ट मल, मलिलो माटो र त्यसलाई संरक्षण गर्नको लागी ट्रि गार्ड समेत राखिएको उनले बताए ।
कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै प्रमुख जिल्ला अधिकारी न्यौपानलेले डिभिजन वन कार्यालयले अहिले सुरु गरेको सडक क्षेत्रमा विरुवा रोप्ने कार्य वन कार्यालयको मात्र नभएर सवै नागरिकको कार्यक्रम भएको बताए । उनले कार्यालयले अहिले रोपेको विरुवाको संरक्षण गर्नु यहाँको नागरिकको कर्तव्य पनि भएको बताए । उनले राज्यको लागनी भनेकै स्थानीयको लगानी भएकाले यसको संरक्षण र उपभोग दुवै स्थानीयले नै गर्ने उनले बताए ।
दिवसको अवसरमा प्रमुख जिल्ला अधिकारी न्यौपानेले एक अशोकको विरुवा रोपेर कार्यक्रमको शुभारम्भ गरे । यसैगरी प्रहरी उपरिक्षक थपलिया, डिभिजनल अधिकृत कार्की, प्रमुख सेनानी लगायतले विरुवा रोपेर दिवसको शुभारम्भ गरेका हुन ।
विरुवा रोप्ने कार्यको सूरुवात सोमवार भएपनि यो निरन्तर चल्ने र यसको सरंक्षण स्थानीय नै गर्नु पर्नेमा वत्ताहरुले जोड दिए ।
मदन भन्डारी लोकमार्गको सडक किनारमा घेराबार सहितको विभिन्न नौ प्रजातिका ५ सय वटा वहुबर्षिय विरूवा रोपण गरिने डिभिजन अधिकृत कार्कीले बताए ।

डिभिजन वन कार्यलयका प्रमुख थीर बहादुर कार्कीको अध्यक्षता तथा प्रमुख जिल्ला अधिकारी सुरेश प्रसाद न्यौपानेको प्रमुख आतिथ्यतामा भएको कार्यक्रममा वन तथा वातावरण गण चन्दनपुरका प्रमुख सेनानी, जिल्ला प्रहरी कार्यालय सिन्धुलीका प्रमुख प्रहरी उपरिक्षक गोविन्द थपलिया, वडा नम्वर १४ का वडा अध्यक्ष किरण माझि लगायतको उपस्थिति रहेको थियो । कार्यक्रमको संचालन डिभिजन वन कार्यालयका सहायक वन अधिकृत संघर्ष सक्षम मिश्रले गरेका थिए ।प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

कमलामाई नगरपालिकाको निकासि करको विषय अहिले विवादीत बनेको छ । गत असार २९ गते वसेको कार्यपालिका बैठकले ६० लाख १

सिन्धुली । गोलन्जोर गाउँपालिकाका नवनिर्वाचित अध्यक्ष शंकर राज बरालले आज पद वाहाली सँगै सल्लाहकार समिती निर्माण गर्ने निर्णय गरेका छन।

सिन्धुली। गत २०७८ साल फाल्गुण २३ गते वि.पि. राजमार्गमा मोटरसाईकल दुर्घटनामा परि ज्यान गुमाएका पत्रकार अन्जन रानालाई नेश्नल लाईफ इन्सुरेन्स